Anna Gałuszka

Anna Gałuszka

CV

Dyplom na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (obecnie: Akademia Sztuk Pięknych
im. E. Gepperta), 1999.

Od 1999 działam jako artysta szklarz i ceramik.

/RK/

O moich zajęciach

Zapraszam wszystkich chętnych do zapoznania się z techniką I możliwościami tworzenia szkła.

Na zajęciach zajmujemy się szkłem artystycznym. Mamy możliwość uczyć się techniki fusingu, czyli szkła wypalanego w piecu w temperaturze 820 stopni Celcjusza. Tą metodą można zrobić patery, miski, talerze, obrazy, elementy szklane do biżuterii i mozaiki. Poznajemy również technikę witrażu, robimy szklane ozdoby, pierścionki, naszyjniki, kolczyki, prezenty i upominki oraz malowidła na szkle, a artystyczne coolage dają wyraz naszej ekspresji.

Zajęcia szkła artystycznego rozwijają twórcze myślenie, pozwalają poznać procesy tworzenia szkła artystycznego. Uczą cierpliwości i pokory do niełatwego materiału, ale dają też dużo satysfakcji i radości z tworzenia pięknych przedmiotów.

Zajęcia, które prowadzę

Moje sukcesy

• Udział w 2 wystawach indywidualnych oraz w ok. 20 wystawach zbiorowych w Polsce i Danii.
  • Od 2012 roku aktywnie uczestniczy w działaniach podejmowanych przez Fundację Fly with Art w ramach Europejskiego Festiwalu Szkła "Play with Glass",
  • Od 2015 r. pracuje w MDK Fabryczna jako instruktor pracowni szkła artystycznego.