Agata Łoposzko-Kołodyńska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Agata Łoposzko-Kołodyńska

CV

Jestem absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych – specjalizacja jubilerstwo oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – Wydział Wzornictwa Przemysłowego;

Ukończyłam:

  • kurs komputerowy – grafika komputerowa,
  • Kurs Pedagogiczny

brałam udział w wielu formach doskonalenia zawodowego min.:

  • Street Art – Sztuka Ulicy – WCDN
  • Trening pokonywania stresu i zapobiegania wypaleniu zawodowemu u nauczycieli
  • Neurodydaktyka. Techniki efektywnego uczenia i nauczania
  • Aktywni, Kreatywni, Pozytywni

/RK/

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O moich zajęciach

Od 2010 roku prowadzę zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury „Fabryczna” jako instruktor sekcji „Mała Dekoratornia”.
Profil swojej pracowni stworzyłam właściwie od podstaw. Do zajęć opracowuje własny coroczny program dydaktyczno wychowawczy, który zawiera zróżnicowane tematy własne łączące wiele technik plastycznych: karton, tkanina, filc, masa solna, papier mache.
Treść programu dopasowana jest do konkretnych zespołów ze szczególnym uwzględnieniem wieku dzieci, ich umiejętności jak i liczebności poszczególnych grup. Przebieg zajęć prowadzony jest w sposób pozwalający na realizowanie przez dziecko jego pomysłu, dowolności skojarzeń – podany jest temat i szczegółowo omówiona jest konkretna technika pracy – efekt finalny zależy od dziecka, jego zaangażowania i kreatywności. Innowacją jest również prowadzenie kilku tematów jednocześnie podczas jednych zajęć – daje to możliwość wyboru lub łączenia ich ze sobą. Poruszane są różnorodne zagadnienia – wprowadzenie ruchu do prac, ożywianie ich, wykonywanie form użytkowych, wprowadzenie wielkich formatów.
Zajęcia dają możliwość budzenia w dziecku poczucia własnej wartości poprzez doskonalenie umiejętności manualnych oraz rozwój wyobraźni. Staram się stworzyć na zajęciach atmosferę która umożliwia pracę dzieciom wycofanym, nieśmiałym jak i tym z nadaktywnością ruchową lub problemami z koncentracją. Często prowadzę tematy grupowe które integrują zespół, przełamują nieśmiałość i brak we własne siły. Angażuje do pracy dzieci nadpobudliwe poprzez przydzielanie im zadań specjalnych, dzięki którym czują się wyróżnione i chętniej współpracują.
Wykonuje prace równolegle z dziećmi, przez co łatwiej zrozumieć im zadanie.
Omawiam temat w sposób prowokujący dzieci do  zadawania pytań, szukania własnych rozwiązań. Stosuje ocenianie kształtujące – szukam pozytywów, zastępuje krytykę wskazówkami, uzyskuję informacje zwrotną od dziecka. Wspólnie dyskutujemy nad tym co się udało, a nad czym trzeba popracować. Poczucie humoru pozwala mi rozładować sytuacje trudne, konfliktowe.


Dodatkowo:

  • prowadzę zajęcia zorganizowane dla klas zero i świetlicy artystycznej
  • organizuje i prowadzę warsztaty – święto dyni, Boże Narodzenie, Wielkanoc
  • biorę czynny udział w festynach – Dzień Dziecka, Festyn Jesienny, Dzień Ziemi
  • wykonuję szereg dekoracji do imprez organizowanych przez MDK F – Gitaromaniak, Pasowanie na Przedszkolaka, Jasełka, Anglomaniak, Karnawałowe Zawody w Akrobatyce Sportowej, Mikołajkowy Turniej Taneczny, Wierszomaniak, Dzień Życzliwości. Halloween

 

Zajęcia, które prowadzę

Moje sukcesy

Od 2010 roku otrzymałam trzy nagrody dyrektora MDK F za zaangażowanie w swoja prace, pełnienie funkcji koordynatora zespołu artystycznego, cykliczne przygotowywanie dekoracji do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej, przeprowadzenie konkursów na „Ekomarzannę”, zaangażowanie w organizację III Międzynarodowego Biennale Sztuki Użytkowej Dzieci i Młodzieży, udział w jury konkursu organizowanego przez Kuratorium Oświaty „Losy Polaków na wschodzie w latach 1939 – 56”

Wspólnie z pracownia Ekopastyka zorganizowałam konkurs ogólnopolski „Modny element”

W 2016 otrzymałam Nagrodę Prezydenta Wrocławia za wybitne osiągnięcia dydaktyczno wychowawcze.


Moja Galeria

Wręczenie Nagrody Prezydenta Wrocławia.

 

Zapisz się na newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wydarzeniach i promocjach?
Please wait