MIKROKOSMOS ZDARZEŃ konkurs szklarsko ceramiczny -  I edycja 2019

konkurs szklarskoceramiczny

Aktualizacja 17.05.2019 , informacja pokonkursowa!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wziecie udziału w konkursie. Z przyczyn od nas niezależnych wystawa i wernisaż nie odbędą się.
Wyróżniona została praca autorstwa Barbary lat 15 z Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu.
Anna Gałuszka
Katarzyna Wojewódzka

PS5166729

I OGÓLNOPOLSKI KONKURS SZKLARSKO-CERAMICZNY „MIKROKOSMOS ZDARZEŃ”

ORGANIZATOR
Młodzieżowy Dom Kultury Fabryczna
ul. Zemska 16 a
www.mdk.wroc.pl

KOORDYNATORZY KONKURSU
1)Katarzyna Wojewódzka /ceramika/ e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
2)Anna Gałuszka /szkło artystyczne/ e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artyści plastycy udzielają pisemnie informacji na temat szczegółów konkursu.

CELE KONKURSU
Rozwijanie umiejętności manualnych, wyobraźni, abstrakcyjnego myślenia i kreatywności.

TEMATYKA PRAC
Tematem konkursu jest „Mikrokosmos Zdarzeń”, który może zostać odczytany w sposób realistyczny, ale także jako pretekst do głębszych refleksji. Zachęcamy do wyrażenia siebie i swojej interpretacji, będącej wypadkową umiejętności technologicznych zdobytych w procesie kształcenia
z zakresu ceramiki i szkła, a także podejściem filozoficznym, symbolicznym, alegorycznym, duchowym, metafizycznym. Tak naprawdę zakres możliwości odpowiedzi jest bardzo szeroki, głęboki – wielopłaszczyznowy i tylko od wyobraźni młodego twórcy może zależeć efekt końcowy. Warte podkreślenia jest kierownictwo artystyczne nauczyciela wpisane w proces twórczy w którym niebagatelną rolę odgrywa mentor, wskazując możliwości kreatywne młodego twórcy, pomagając mu stworzyć przemyślaną i dojrzałą formę pracy.
Temat konkursu „Mikrokosmos Zdarzeń” ukazuje wielobarwną paletę możliwości twórczych. Opowiada o świecie w którym może się znaleźć nasze najbliższe otoczenie, to widoczne i to niewidoczne. W jego skład mogą wchodzić odległe światy, jakie?…..i co to dla mnie osobiście znaczy? Niektórym abstrakcyjne pojęcie odległości wytycza patrzenie przez mikroskop, innym przez teleskop.
W konkursie „Mikrokosmos Zdarzeń” ważne jest aby wybrać ten interesujący nas fragment, aspekt rzeczywistości i przedstawić go na płaszczyźnie, w taki sposób aby odbiorcy mogli się zachwycić,
a nawet zadziwić tym jak niezwykłe, niesamowite zjawiska istnieją obok nas, choć na co dzień ich nie zauważamy.

TECHNIKA PRAC
Temat realizujemy na płaszczyźnie: kafel, płaskorzeźba, obraz
Format prac: dowolny
Materiał: ceramika, szkło
Forma prezentacji: leżąca, wisząca, stojąca

WARUNKI UCZESTNICTWA w 4 kategoriach wiekowych:
1)Dzieci w wieku 7 – 9 lat
2)Dzieci w wieku 10-12 lat
3)Młodzież w wieku 13 – 15 lat
4)Młodzież w wieku 16 – 25 lat

Zapraszamy do udziału w konkursie: Młodzieżowe Domy Kultury, placówki oświatowe, szkoły specjalne, prywatne pracownie artystyczne, fundacje, ośrodki socjoterapii.
Maksymalna liczba prac z jednej placówki to 10 szt.
Do każdej pracy należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia, oświadczenia i zgody stanowiące załączniki niniejszego regulaminu (dostępne również na stronie internetowej www.mdk.wroc.pl– konkurs „MIKROKOSMOS ZDARZEŃ”.
Każda praca musi zawierać na odwrocie imię i nazwisko autora oraz dołączone oświadczenia
i zgody, o których mowa powyżej.
Autorem pracy może być tylko jedna osoba.
Przesłane prace można odebrać osobiście po zakończeniu wystawy w terminie do 30 dni,
po wcześniejszym umówieniu.
Po tym czasie prace przechodzą na własność MDK Fabryczna.

TERMINY

Termin nadsyłania prac do 15 kwietnia 2019r.
Wernisaż prac (sobota) 10 maja 2019r.

KRYTERIA OCENY PRAC, OGŁOSZENIE WYNIKÓW, NAGRODY
Protokół Jury oraz lista osób nagrodzonych i wyróżnionych zostanie podana do wiadomości
dnia 5 kwietnia 2019 r. (piątek) na stronie internetowej MDK Fabryczna – www.mdk.wroc.pl
wraz ze szczegółami dot. miejsca i godziny wernisażu.
Autorzy zwycięskich prac otrzymają dyplomy i atrakcyjne nagrody. Opiekunowie artystyczni otrzymają dyplomy.

Regulamin do pobrania w pdf pdf

POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Integralną część niniejszego regulaminu stanowią następujące załączniki: