biennale 2020

UWAGA WYDŁUŻAMY TERMIN ZGŁOSZEŃ DO BIENNALE AŻ DO 29 LUTEGO 2020!

Link do formularza zgłoszeniowego na stronie: wke.wroclaw.pl

Jeżeli masz coś do zaprezentowania w dziedzinie sztuki użytkowej, to jesteś w dobrym miejscu. Nie czekaj - zgłoś swój pomysł, porównaj się z innymi twórcami, pokaż się publiczności.

Na najbardziej kreatywnych młodych artystów czekają nagrody, w tym prestiżowe Grand Prix.
Ale przede wszystkim twórcy będą mieli możliwość zaprezentowania swojego projektu w atrakcyjnym miejscu wystawienniczym.
W tej edycji gospodarzem wernisażu i wystawy pokonkursowej będzie Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Jeżeli masz odwagę poddać swój projekt pod merytoryczną ocenę jurorów z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, to koniecznie musisz się zgłosić.

Jury zapozna się z projektami wzorów sztuki użytkowej nadesłanych w formie zdjęć. Przy wyborze prac komisja zwracać będzie uwagę na zgodność z tematem konkursu, unikatowość wzoru, kompozycję graficzną, kreatywność, pomysłowość oraz walory i funkcje użytkowe.

Pod uwagę będzie również brana możliwość wdrożenia projektu do produkcji (w przypadku starszych uczestników) oraz inspirację jaką może on stanowić dla designerów (na przykład do stworzenia nadruku na tapetę lub oryginalnego, niebanalnego wzoru tkaniny).

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Regulamin V Ogólnopolskiego Biennale Uczniowskiej
Sztuki Użytkowej - Wrocław 2020

Oświadczenie uczestnika niepełnoletniego
- wypełnia opiekun

Oświadczenie uczestnika pełnoletniego
- wypełnia uczestnik

Inspiracje dla nauczycieli plastyki,
instuktorów sekcji artystycznych/plastycznych

Ważne daty:

19 stycznia 2020 r. - godz. 24.00
Ostateczny termin przesłania formularza zgłoszeniowego

UWAGA ZMIANA!!!
29 lutego 2020 r. - godz. 24.00

Ostateczny termin przesłania formularza zgłoszeniowego

29 marca 2020 r. - godz. 24.00
Ostateczny termin przesłania niezbędnych dokumentów wraz z załącznikami (wszelkie wymagane zgody, dokumentacja fotograficzna zgłoszonej pracy)

24 kwietnia 2020 r.
Publikacja protokołu obrad Jury na stronach www.wke.wroclaw.pl i www.mdk.wroc.pl oraz profilu Facebook www.fb.com/biennalewroclaw

30 kwietnia 2020 r.
Termin przesłania potwierdzenia uczestnictwa w Biennale do placówki uczestnika/uczestników

18 maja 2020 r.
Termin nadsyłania wyróżnionych prac do ekspozycji

Zapraszamy do polubienia naszego profilu. Pojawiać się tu będą najświeższe informacje na temat Biennale.

Zapraszamy do udziału!

plakat biennale 2020