biennale 2020

Szanowni  Uczestnicy, Nauczyciele, Opiekunowie artystyczni!

Mimo ciągłych zmian jakie niesie za sobą rok 2020, zamknięcia szkół, pracowni Domów Kultury, widząc zaangażowanie uczestników i opiekunów zdecydowaliśmy, przedłużyć termin nadesłania prac cyfrowych (zdjęć wykonanych prac) do V Ogólnopolskiego Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej do dnia 01 października 2020 r.
Uczestnicy, którzy zgłosili prace ceramiczne lub inne, które nie mogły być wykonane w ubiegłym roku szkolnym mają możliwość przygotowania pracy i zgłoszenia jej do Biennale.

W związku z powyższym informujemy, że spotkanie komisji jury odbędzie się w drugiej połowie października 2020 r.
Zgodnie z zapisami regulaminu Biennale po obradach opublikujemy protokół wraz z listą osób wyróżnionych. Po wyborze przez Jury prac otrzymają Państwo informacje o terminie kolejnego etapu. Prowadzone działania nadal będą uwzględniały sytuację epidemiologiczną.

Bardzo Wam dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie powyższych zmian wynikających z tej niecodziennej dla nas wszystkich sytuacji.
Zachęcamy do śledzenia informacji na naszym profilu Facebook:  www.fb.com/biennalewroclaw

Serdecznie prosimy o przekazanie informacji rodzicom uczestników, którzy zmienią placówki w nowym roku szkolnym by pozostali w kontakcie z nami.

Z pozdrowieniami i życzeniami dobrego zdrowia!

Organizatorzy Biennale Uczniowskiej Sztuki Użytkowej

Młodzieżowy Dom Kultury Fabryczna

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Jeżeli masz coś do zaprezentowania w dziedzinie sztuki użytkowej, to jesteś w dobrym miejscu. Nie czekaj - zgłoś swój pomysł, porównaj się z innymi twórcami, pokaż się publiczności.

Na najbardziej kreatywnych młodych artystów czekają nagrody, w tym prestiżowe Grand Prix.
Ale przede wszystkim twórcy będą mieli możliwość zaprezentowania swojego projektu w atrakcyjnym miejscu wystawienniczym.
W tej edycji gospodarzem wernisażu i wystawy pokonkursowej będzie Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Jeżeli masz odwagę poddać swój projekt pod merytoryczną ocenę jurorów z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, to koniecznie musisz się zgłosić.

Jury zapozna się z projektami wzorów sztuki użytkowej nadesłanych w formie zdjęć. Przy wyborze prac komisja zwracać będzie uwagę na zgodność z tematem konkursu, unikatowość wzoru, kompozycję graficzną, kreatywność, pomysłowość oraz walory i funkcje użytkowe.

Pod uwagę będzie również brana możliwość wdrożenia projektu do produkcji (w przypadku starszych uczestników) oraz inspirację jaką może on stanowić dla designerów (na przykład do stworzenia nadruku na tapetę lub oryginalnego, niebanalnego wzoru tkaniny).

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Regulamin V Ogólnopolskiego Biennale Uczniowskiej
Sztuki Użytkowej - Wrocław 2020

Oświadczenie uczestnika niepełnoletniego
- wypełnia opiekun

Oświadczenie uczestnika pełnoletniego
- wypełnia uczestnik

Inspiracje dla nauczycieli plastyki,
instuktorów sekcji artystycznych/plastycznych

Ważne daty:

19 stycznia 2020 r. - godz. 24.00
Ostateczny termin przesłania formularza zgłoszeniowego

UWAGA ZMIANA!!!
29 lutego 2020 r. - godz. 24.00

Ostateczny termin przesłania formularza zgłoszeniowego

29 marca 2020 r. - godz. 24.00
Ostateczny termin przesłania niezbędnych dokumentów wraz z załącznikami (wszelkie wymagane zgody, dokumentacja fotograficzna zgłoszonej pracy)

24 kwietnia 2020 r.
Publikacja protokołu obrad Jury na stronach www.wke.wroclaw.pl i www.mdk.wroc.pl oraz profilu Facebook www.fb.com/biennalewroclaw

30 kwietnia 2020 r.
Termin przesłania potwierdzenia uczestnictwa w Biennale do placówki uczestnika/uczestników

18 maja 2020 r.
Termin nadsyłania wyróżnionych prac do ekspozycji

Zapraszamy do polubienia naszego profilu. Pojawiać się tu będą najświeższe informacje na temat Biennale.

Zapraszamy do udziału!

plakat biennale 2020