akt akcja

Aktualizacja 07.07.2020

Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom za przesłanie zdjęć.

Wasze pomysły można zobaczyć TUTAJ

oraz jako film na Youtube:

Jeszcze raz wielkie dzięki!

..................................................................

Drogie dzieci!

Pandemia koronawirusa zmieniła życie większości z nas. W naszym kraju i w wielu innych na świecie pozbawiła dzieci możliwości uczęszczania do szkoły, spotykania się z przyjaciółmi, rozwijania swoich pasji na zajęciach dodatkowych.

Wszystkie te zmiany mają za zadanie ochronić społeczeństwo przed tym niewidocznym zagrożeniem do czasu kiedy znajdą się skuteczne sposoby na jego powstrzymanie.

Serdecznie dziękujemy Wam za udział w zajęciach w formie zdalnej nauki, cieszymy się, że dzięki waszemu zaangażowaniu możemy kontynuować działalność edukacyjną i kulturalną.

7 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia.

Z tej okazji o godzinie 13:00 wielu z nas, dorosłych, stanęło w oknach i balkonach i gromkimi brawami przez minutę dziękowało pracownikom służby zdrowia za odwagę i determinację w walce z pandemią podczas akcji #BrawaDlaWas.

Wiemy, że dla Was kochane dzieci jest to również trudny czas.

Chcielibyśmy zaproponować Wam udział w akcji „Dzieciaki dziękują”, która ma być dla Was okazją na powiedzenie „dziękuję”. Prosto z serca, z pomocą waszych talentów, zdolności i pasji. Podziękujcie - lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, diagnostom laboratoryjnym, kierowcom karetek i całemu personelowi medycznemu - tak jak potraficie.

Spróbujcie sami wyznaczyć sobie ambitne zadanie, challenge, zaplanować coś wyjątkowego, może trudniejszego niż zazwyczaj.

Jeśli jesteś sportowcem może teraz jest okazja, aby pokonać swój życiowy rekord, oczywiście jeśli tylko jest to możliwe w obecnej sytuacji. Może chciałbyś przygotować swój własny pokaz prezentujący dyscyplinę, którą uprawiasz.

Jeśli jesteś młodym artystą zaśpiewaj, zatańcz, zagraj, namaluj.... coś wyjątkowego.

Jeśli uczysz się języka obcego może z pomocą nauczyciela napiszesz piękny list po angielsku?

Kochasz pisać wiersze, opowiadania – napisz dla nich coś od siebie.

Pamiętajcie, że jest to grupa ludzi, którzy za szpitalnymi murami, często w specjalnych kombinezonach i maskach troszczą się o zdrowie i życie chorych na koronawirusa.

Jesteśmy przekonani, że wasze podziękowania będą dla nich ogromnym wsparciem i motywacją do dalszej, ciężkiej pracy.

Możecie przygotować dokumentację waszej pracy w formie zdjęcia, filmu lub pliku tekstowego i przesłać go na adres prowadzącej akcję Katarzyny Wawrzyniak Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeśli plik jest zbyt duży prześlijcie je w skompresowanej formie. Zachęcamy do skorzystania z takich platform jak www.wetransfer.com

W razie jakichkolwiek pytań piszcie. Zapraszamy również na naszego fanpage'a https://www.facebook.com/mdkfabryczna/, gdzie możecie śledzić akcję i dodawać wasze komentarze.

Na Wasze prace czekamy do 31 maja.

Przedłużamy akcję do 15 czerwca!

Po zakończonej akcji stworzymy galerię Waszych pomysłów, która trafi do wrocławskich placówek medycznych.

Jeśli chcecie, aby Wasza praca była anonimowa po prostu napiszcie nam o tym w mailu.

Czekamy na Waszą aktywność i pomysły. Jesteśmy pewni, że stworzycie coś wyjątkowego i pięknego!

Plakat Akcja