szachy zn1 2016

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia w szachch szybkich

Turniej odbył się 3-go grudnia 2016 w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury Śródmieście przy ul. Dubois 5 we Wrocławiu. Startowało 54 młodych szachistów w trzech grupach wiekowych: do lat 6, do lat 7 oraz do lat 8. Wśród nich było 11 stałych uczestników zajęć MDK Fabryczna (20%). W grupie 6-latków nasi zawodnicy – Wojtek Kurach i 5-letni Krystian Piechocki zajęli dwa czołowe miejsca. W grupie 8-latków trzeci był Krzyś Raczek, a piąty – Franek Wasiak.

Linki do serwisów turniejowych ze szczegółowymi wynikami:

Instruktor: Zbigniew Niemiec

 


III Dolnośląska Liga Juniorów / 1-3 kwietnia 2016

szachiści z naszej sekcji wspólnie z kolegami i koleżankami z klubu "Polonia" wystąpili w dorocznych rozgrywkach III Dolnośląskiej Ligi Juniorów

Zgodnie z regulaminem nie mogli zagrać zawodnicy, którzy w ubiegłym roku występowali w rozgrywkach ligowych wyższego szczebla. Wykluczony był więc udział juniorów, którzy wywalczyli w ubiegłym roku dla MDK Fabryczna 4. miejsce w rozgrywkach II Ligi (K.Kanicki, M.Baran, R.Dytman, J.Musiała).

MDK Fabryczna Polonia Wrocław wystawiła w Radkowie trzy drużyny 6-osobowe. Podobnie postąpiło kilka innych klubów. Na liście startowej ustalonej według średniego rankingu zajmowaliśmy miejsca odpowiednio: 2-gie, 6-te i 9-te. 

W końcowej klasyfikacji turnieju po 7 rundach zajęliśmy miejsca odpowiednio: 1-sze, 4-te i 8-me! 

W zwycięskiej drużynie wystąpili trenowani przez kol. Jakuba Żeberskiego: Adam Kawałko (4,5 pkt z 7), Jakub Madajczak (5 pkt), Piotr Madajczak (3,5 pkt) i Michał Demski (5 pkt).

Wspomagały ich koleżanki uczęszczające na zajęcia w KSz Polonia: Karolina Kalinowska (6,5 pkt) oraz Magdalena Pawicka - "świeżo upieczona" mistrzyni Polski do lat 10 (5 pkt). Opiekę nad młodzieżą z ramienia klubów sprawowali: Paulina Cagara oraz Zbigniew Niemiec. 

Instruktor: Zbigniew Niemiec / Jakub Żeberski

 


Zapisz się na newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wydarzeniach i promocjach?
Please wait