SIATKARSKI GRUDZIEŃ ZESPOŁÓW MDK FABRYCZNA

Grudzień obfitował w wydarzenia siatkarskie zespołów z Nowego Dworu.

Jako pierwsze zaprezentowały się siatkarki Sekcji Siatkówki, które w zorganizowanym po raz VI Turnieju o „Puchar Dyrektora MDK Fabryczna” zajęły III miejsce. Zawody rozegrane zostały 3 grudnia 2016 r. w hali Gimnazjum 34 we Wrocławiu. W turnieju wzięły udział 4 zespoły: The Winners, Extreme Team, TKKF Relaks Oleśnica i MDK Fabryczna. Bez konkurencyjne w tym dniu okazały się zawodniczki z zespołu Extreme Teame, które wygrały wszystkie mecze bez straty seta. Ale jeśli ma się w składzie aż 4 zawodniczki, które otrzymały indywidualne wyróżnienia, to o zwycięstwo nie jest trudno. Na drugim stopniu podium stanęły zawodniczki z Oleśnicy, które po zaciętym meczu rozstrzygniętym dopiero w tie-breaku, pokonały gospodynie – zespół MDK Fabryczna. Czwarte miejsce przypadło dla zespołu The Winners, który wystąpił na naszym turnieju po raz pierwszy. Ważną rolę na zawodach pełniły dziewczęta z sekcji mini siatkówki: Zuzia, Ola, Maja i Oliwia, które prowadziły statystyki poszczególnym zawodniczkom w czasie meczy, oraz obsługiwały stolik sędziowski.

Nagrody indywidualne otrzymały :

  • Najlepsza serwująca: Agata Szarota – Extreme Teame
  • Najlepsza przyjmująca: Karolina Bałwas – Extreme Teame
  • Najlepsza rozgrywająca: Halina Chołda – MDK Fabryczna
  • Najlepsza atakująca: Monika Knysak – TKKF Relaks Oleśnica
  • Najlepsza blokująca: Katarzyna Kulczyńska – Extreme Teame
  • Najwszechstronniejsza zawodniczka MVP turnieju : Karolina Bałwas – Exrtreme Team

Następnie do rywalizacji przystąpiły dzieci z sekcji mini siatkówki.

  1. 8 grudnia na sali Szkoły Podstawowej 113 odbyły się eliminacje Mistrzostw Strefy Zachód w kategorii „czwórek” chłopców. W zawodach wystąpiły 4 zespoły: SP 75, SP 95, SP 118 i w roli gospodarza        SP 113. Nasi chłopcy wygrali wszystkie 3 mecze i bez problemu awansowali do turnieju finałowego, który odbył się 16 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3. Nasz zespół osłabiony brakiem jednego zawodnika i pod nieobecność trenera zajął III miejsce premiowane udziałem w rozgrywkach na szczeblu miejskim.
  2. 9 grudnia, w takich samych zawodach rywalizowały dziewczęta. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 68. Dziewczęta podobnie jak chłopcy zajęły I miejsce. Tym razem zwycięstwo było wywalczone po zaciętym i emocjonującym ostatnim meczu turnieju. Mecz z SP 118 rozstrzygnął się    w tie-breaku, w którym rywalki, przy stanie 13:14 nie wykorzystały piłki meczowej, a następnie Ola Czechowicz popisała się dwoma asami serwisowymi, którymi przypieczętowała nasze zwycięstwo 16:14. Dziewczęta również awansowały do pierwszej „trójki” w Stefie Zachód, a turniej finałowy odbył się 19 grudnia.
  3. 10 grudnia, dziewczęta  i chłopcy sekcji minisiatkówki rywalizowali w drugim turnieju Volleymani        w kategorii „czwórek” Chłopcy, którzy startowali w I lidze zajęli V miejsce, a oba zespoły dziewcząt, startujące w III lidze pokonywały kolejno wszystkich rywali, aby w ostatnim meczy rozstrzygnąć między sobą ostateczną kolejność. Ostatecznie ze zwycięstwa 15:13 cieszył się zespół nr 1, ale oba zespoły zajęły I i II miejsce i awansowały do II ligi.
  4. 19 grudnia , dziewczynki z sekcji minisiatkówki wzięły udział w turnieju finałowym Mistrzostw Strefy Zachód w kategorii „czwórek”.  Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 we Wrocławiu.             W  finale „A”, do którego awansowaliśmy z I miejsca w eliminacjach, nasz zespół rywalizował ze szkołami: SP 3 i SP 26. W pierwszym meczu naszym rywalem była Szkoła Podstawowa nr 26. Ten mecz wygraliśmy 2:1 w setach. Niestety w meczu nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3 okazała się za mocna  i nasze dziewczęta uległy 0:2 zajmując ostatecznie II miejsce, które podobnie jak u chłopców premiowane jest udziałem w rozgrywkach na szczeblu miejskim.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom sekcji minisiatkówki  oraz siatkówki gratuluję i życzę kolejnych sukcesów. 

                                                                 Trener Tomasz Wieliczko

Galeria


Jesienny Turniej Piłki Siatkowej Kobiet

23.10.2016 rozegrany został na hali OSiR Dzierżoniów. Do zawodów zgłosiło się 8 drużyn z Wrocławia, Dzierżoniowa, Kamieńca Ząbkowickiego oraz Nowej Rudy. i 24 kwiecień 2016 to kolejny weekend zespołów sekcji minisiatkówki i siatkówki MDK Fabryczna. W sobotę, jako pierwsi na parkiety w ramach Volleymanii wyszli najmłodsi siatkarze i siatkarki z klas IV i V. W niedzielę rywalizowały ich starsze koleżanki w ramach Otwartych Mistrzostw Wrocławia.

dzier 500

Zespoły podzielone zostały na dwie grupy eliminacyjne. Nasza drużyna, osłabiona brakiem podstawowej atakującej i środkowej bloku, którą zmogła grypa przed samym turniejem oraz kontuzją, której doznała w pierwszym meczu jedna z naszych zawodniczek spisywała się bardzo dobrze. Pewnie awansowaliśmy do półfinału, wygrywając trzy mecze grupowe. W półfinale zespół MDK Fabryczna równie zdecydowanie wygrał z zespołem SALOS Dzierżoniów. Nasza drużyna dopiero w finale , uległa po zaciętej walce 0:2 (16:21 ; 18:21) z zespołowi „Halinki” Wrocław, którego nazwa jest wyrazem szacunku dla, grającej najdłużej w barwach MDK Fabryczna Halinki Chołdy - bardzo utalentowanej rozgrywającej, mającej na swoim koncie wiele siatkarskich sukcesów zarówno w zespole Młodzieżowego Domu Kultury, jak również we wszystkich zespołach, w jakich grała dotychczas.

      II miejsce jest ogromnym sukcesem zespołu, który mimo, że jest mocno odmłodzony i potrzebuje zgrania, rokuje perspektywy na kolejne jeszcze znamienitsze sukcesy. Wszystkie dziewczyny są bardzo zaangażowane zarówno w treningu, jak również w czasie meczy dając   z siebie maksimum swoich możliwości. Bardzo dobrze spisały się najmłodsze dziewczyny: Kasia i Wiktoria, dla których był to debiut w siatkówce seniorskiej. Dodatkowo organizator uhonorował jedną z naszych zawodniczek Agatę Kurczyńską statuetką „najbardziej wszechstronnej” zawodniczki turnieju.

     Naszą drużynę reprezentowały:

Halina Chołda, Marta Derkacz, Agata Kurczyńska, Wiktoria Łysiak, Dominika Markiewicz, Katarzyna Przestrzelska, Marta Rudko, Alicja Ternal i Ewa Woźnica.

 

 


Otwarte Mistrzostwa Wrocławia

23 i 24 kwiecień 2016 to kolejny weekend zespołów sekcji minisiatkówki i siatkówki MDK Fabryczna. W sobotę, jako pierwsi na parkiety w ramach Volleymanii wyszli najmłodsi siatkarze i siatkarki z klas IV i V. W niedzielę rywalizowały ich starsze koleżanki w ramach Otwartych Mistrzostw Wrocławia.

 SAM5134

Areną rywalizacji najmłodszych była ponownie hala Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Nasze drużyny dzielnie walczyły w każdym meczu i po raz kolejny zaprezentowały się z dobrej strony. Tym razem najlepiej wypadli chłopcy z klas IV i V, którzy wywalczyli awans do wyższych lig. W przypadku chłopców z klasy V, był to awans do I ligi. Dziewczęta, mimo że walczyły dzielnie, nie uzyskały awansu i pozostają przed turniejem finałowym w ligach, w których znajdowały się przed turniejem. Turniej finałowy odbędzie się 14 maja i to w tedy decydować się będzie ostateczna kolejność wszystkich uczestniczących w zawodach drużyn.

Naszą sekcję reprezentowali: Magda Aleksandrowicz, Inga Chlipała, Ola Czechowicz, Oliwia Fleszar, Zuzanna Gołębiowska, Ola Gross, Karolina Pieścik, Ola Skowron, Maja Rudkowska, Kacper Bałuszyński, Kuba Bednarczuk, Adam Dejewski, Norbert Kieda, Kacper Kliś i Dominik Misiołek. W niedzielę 24.04.16 rywalizowały w ramach Otwartych Mistrzostw Wrocławia zawodniczki sekcji siatkówki.
Dwa pierwsze mecze, mimo że zacięte kończyły się dla nas niekorzystnie. Do wygranej brakowało nie wiele, sety grane były na przewagi, ale szczęście sprzyjało rywalom. Tym razem, w trzeciej kolejce osiągnęliśmy sukces pokonując 2:1 w setach zespół Limonek. Dzięki zdobytym punktom przesunęliśmy się trochę w górę tabeli. Przed zespołem teraz trzy mecze. Miejmy nadzieję, że będą równie udane jak dzisiejszy. Naszą sekcję reprezentowały: Halina Chołda, Aleksandra Cichoń, Katarzyna Korsak, Renata Kowalczyk, Agata Kowalska, Sylwia Szczęsna-Cichoń, Marta Szubert, Klaudia Żurawska.


I Młodzieżowych Mistrzostwach Europy Głuchych

Dwie zawodniczki sekcji siatkówki MDK Fabryczna: Pamela Łuszczyńska i Karolina Przybył reprezentowały Polskę na I Młodzieżowych Mistrzostwach Europy Głuchych, które odbyły się w Łodzi w dniach 23-28, maja 2016r.

Nasza reprezentacja, w dwóch pierwszych meczach narobiła kibicom apetytu nawet na mistrzostwo.Przegrana z Rosją, a w półfinale z Ukrainą pozbawiły naszą drużynę szans na mistrzostwo i pozostało jej walczyć o ostatnie miejsce na podium. W meczu o brąz Polska pokonała reprezentację Włoch i zasłużenie, po bardzo dobrzej grze, zajęła III miejsce. Dodatkowo Pamela Łuszczyńska uznana została najlepszą atakującą całego turnieju. Link do strony Mistrzostw: http://www.u21edvc2016.pl/aktualnosci/results-women

 

 

 

Zapisz się na newsletter

Chcesz otrzymywać najnowsze informacje o wydarzeniach i promocjach?
Please wait